Misakonline

Ahidlerin En Güzeli

Lübnan ve Hizbullah

Dünya Gündemi ile ilgili yorumlar , başlıklar ve analizlerin yer aldığı forum köşemiz.

İleti Ebu Huzeyfe » 14:21 23-Mayıs-2007

LÜBNAN OLAYLARININ PERDE ARKASI

Lübnan olaylarını günlerdir aktaran tüm ajanslar El-Kaide ile Lübnan ordusu arasında bir çatışma olarak sundu. Fırtına duruldukça yalanlar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Ajanslar daha bu grubun adını bile doğru telaffuz edemezken kalkıp bir de yönlendirmesi ve yorumlaması neyle açıklanır acaba?

Hele bir bu grubun yazılışına bir bakın. Tüm ajansların yanlış yazdığını göreceksiniz. El-Fethul İslam yazan cahillere kadar. İnsan bir merak eder yahu. İngilizce veya diğer dillerden (Arapça hariç çünkü Arap sitelerine bakmak akıllarına bile gelmez, olay Arap bir ülkede cereyan etmesine rağmen) acele çevirdikleri haberler kendilerinin ne kadar cahil ve kör taklitçi olduğunu gösteriyor.

Bu grup yaklaşık 600 silahlı üyesi olan Arafat'ın El-Fetih grubundan kopmuş biraz İslami kısmı. Arafat ne kadar İslamcıdır? Yahudi ve Amerikalıların istediği kadar! Bu grup biraz daha öte. İlginç değil mi? Toplam 600 kadar ilkel silahlarla donanmış bir kampa tüm Lübnan ordusu yığılıyor. Üstelik günlerce havadan bombalanıyor. Bu da yetmiyor, Amerika'dan destek isteniyor. Belli ki bu grup bahane edilerek bir çok dindar halk katliama tabi tutuluyor.

Velhasıl, sahnenin bize gösterilen tarafını değil, arka planını görmeye çalışalım!
Resim HAYAT; İMAN VE CİHAD!
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe
Misakonline Yönetim Kurulu

İleti Ebu Huzeyfe » 14:08 01-Haziran-2007

Lübnan'da çatışmalar şiddetlendi

Lübnan'ın kuzeyindeki Nahr el Bared mülteci kampında ordu güçleriyle Fetih el İslam üyeleri arasındaki çatışmalar bugün yeninden şiddetlendi.

Grubun silahlı üyelerinin kuşatma altında olduğu kamp top ve makineli tüfek ateşine tutuluyor.

Lübnan'da 1975-90 yılları arasında devam eden iç savaştan bu yana en kötü iç çatışmada 83 kişi hayatını kaybetti.

Dünkü çatışmalarda bir Lübnan askeri ölmüş, 3 asker de yaralanmıştı.

Lübnan hükümeti, Fetih el İslam üyelerinin adalate teslim olmasını istiyor.

Örgüt ise hiçbir üyelerini teslim etmeyeceklerini vurguluyor.

Lübnan güçlerinin ülke genelinde 400 bin Filistinli mülteciyi barındıran 12 kampa girme yetkisi bulunmuyor.

Dünya Bülteni
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

İleti Ebu Huzeyfe » 21:54 10-Haziran-2007

Resim

Lübnan'daki çatışmalar 13 can aldı

Lübnan'daki Filistin mülteci kampı Nehr El Bared çevresinde, son 24 saatte 9 Lübnan askeri ve 4 militan öldürüldü.

Lübnan Ordu sözcüsü, ordunun dün Fethülislam militanlarının kamptaki mevzilerine doğru ilerlemeye başladığını ve çatışmalarda 9 askerin öldürüldüğünü söyledi.

Sözcü, çatışmalarda 40 kadar askerin de yaralandığını belirtti.

Fethülislam sözcüsü Şahin Şahin de yaptığı açıklamada, çatışmalarda 4 militanın öldürüldüğünü, 6 militanın yaralandığını söyledi.

Böylece, kampta, çatışmaların çıktığı 20 Mayıs'tan beri öldürülenlerin sayısı 119'a çıktı. Ölenlerin 56'sı asker.

Haber7
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

İleti Ebu Huzeyfe » 11:44 14-Haziran-2007

Resim

Beyrut'ta patlama: 1'i milletvekili 10 ölü

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada, milletvekili Velid Aido ve oğlu ile birlikte 8 kişi hayatını kaybetti.

devamı...

D.B.
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

İleti Ebu Huzeyfe » 23:34 02-Eylül-2007

Resim

Lübnan ordusu kontrolü ele geçirdi

Bugün başlayan çatışmalarda Lübnan, Nehr El Bared kampının kontrolünü ele geçirdi.

DB

Lübnan aylardır bombaladığı ve top ateşine tuttuğu Nahr-ul Bârid kampının kontrolünü ele geçirdi. Bu iyi mi kötü mü?

Biz biliyoruz ki, İsrail işgali esnasında Lübnan ordusu düşmana karşı tek bir kurşun bile sıkmamıştır. Tam tersine, siyonist işgalci yahudi askerlere karargahlarında çay ikram etmişlerdir. Yani amansız düşmanını işgal esnasında en iyi şekilde ağırlamış ve ikramda kusur etmemiştir.

Kendi kardeşelri olan Filistinli mültecileri ise acımasız ve amansız bir katliama tabi tutmuştur. Düşmana tek kurşun atmayan Lübnan ordusu, bu zavallıları korkunç bir katliama tabi tuttu. Sonunda yüzlerce ceset üzerinde kampa gururla ve tekebbürle girdi. Binlerce mülteciyi de yerinden ve yurdundan ederek tabii.

İşbirlikçiler dünyanın her yerinde aynı değil midir?!
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

Re: Lübnan ve Hizbullah

İleti Ebu Huzeyfe » 07:42 10-Mayıs-2008

Lübnan'da son gelişmeleri umarım takip ediyorsunuzdur. Çünkü bir kaç gündür çok ciddi haberler geliyor ve yansıyor. Hizbullah'ın Beyrut'un kontrolünü ele geçirdiğine dair...
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

İleti yselim » 08:38 10-Mayıs-2008

dün bende okudum inşaAllah öyledir RAbbim yar ve yardımcıları olsun
YES ALLAH NO PROBLEM
Kullanıcı avatarı
yselim
Editor
Editor

İleti MoqavemaT » 08:54 10-Mayıs-2008

Beni en fazla üzen, sözde sunni cephe(grup) dediklerinin Amerikan - Siyonist menşeili hükümet yanlılarının ve Suriye karşıtlarının yanında görünmesi...

-+/
Kullanıcı avatarı
MoqavemaT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İleti Zühd* » 12:21 10-Mayıs-2008

İttihad-ı İslam yazdı:Beni en fazla üzen, sözde sunni cephe(grup) dediklerinin Amerikan - Siyonist menşeili hükümet yanlılarının ve Suriye karşıtlarının yanında görünmesi...

-+/

Mason ajanslar,bu sünni grubu "el-kaide" v.s gibi lanse edebiliyor da,şii ajanslar bu sünni grubu amerikan-siyonist menşeili hükümet yanlısı olarak lanse edemeyecek,öyle mi ?

Benimki sadece yaklaşım,olayların aslını bilmiyoruz.
De ki: Herkes kendi yaratılışına göre hareket eder.İsrâ - 84
Kullanıcı avatarı
Zühd*
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İleti MoqavemaT » 16:57 10-Mayıs-2008

:D taassub akıyor muhterem!
Her yanından!

Biz ne diyoruz sen ne diyorsun...
Kullanıcı avatarı
MoqavemaT
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İleti Ebu Huzeyfe » 05:51 30-Mart-2010

Şia ile Lübnan Hizbullah'ını ayırmak gerek diye düşünüyorum.
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

Önceki

Dünya Gündemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir