Misakonline

Ahidlerin En Güzeli

Işıkçılar Kimdirler?

Mezhepleri yeniden tanimak ve bilgi pylasimini saglamak icin güzel bir firsat...

Yetkili: Forum Yöneticileri

Re: Işıkçılar Kimdirler?

İleti cimbommatik » 21:37 30-Ekim-2011

allah razı olsun salih kardeşim çok güzel şeyler yazmıssın
cimbommatik
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SAPIĞIN DA SAPIĞI

İleti Ebu Huzeyfe » 08:23 11-Kasım-2011

ResimResim

ÜÇ SAPIĞIN PEŞİNDEN GİTMEK: IŞIKÇILAR!

Aklı başında ve insafı da içinde olan şunları gayet iyi bilir:

1. Hiç bir alim Işıkçıları tasvip etmemiştir.
Bu iddiamızı çürütecek bir tane delil sunamadılar şimdiye kadar. Sahi neden herkesçe müsellem bir alim şimdiye kadar şu Işıkçıları tasvip etmiyor da, hepsi ittifakla onları sapık ve işbirlikçi görüyor?!

2. Müslüman halkın paraları ile kurulan TGRT kanalı önce fahişelere peşkeş çekildi, sonra Soros denen Yahudiye.
Bunu bir kere ne kadar tevil yaparlarsa yapsınlar, ne kadar oryantal denerlerse denesinler izah edemezler.

3. İhlas Bankasının mağdur ettiklerinin sayısı ne kadar?!
Binlerce insanın (kardeşimizin) parasını kâr payı adı altında alıp çaldılar. Şu an o haram paraları Işıkçıların liderlerinden Amerikan vatandaşı Mücahit Ören İslam düşmanı Amerika'da çatır çatır çıtır çıtır kızlarla yiyor.

4. Büyük alimlerin üzerinden kurgu kitap yazmada Işıkçılar kadar lanet bir grup yoktur.
En güzel örneği Faideli Bilgiler adlı kitaptır. Ahmed Cevdet Paşa gibi büyük bir alimin adına yazılan kitap ona en büyük iftira ve hakarettir. Ne kadar komiktir ki; Ahmed Cevdet Paşa mezarından kalkıp ölümünden sonra doğan şehid Seyyid Kutub'u bu eserinde(!) sapık ilan eder. :)

5. Işıkçıların kurucusu Hüseyin Hilmi Işık emekli bir albaydır.
Yani bir subaydır. Bir subayın alim ve evliya olması kadar komik olan bir şey yoktur. Bir kere subaylar imanla ölmeyi başarsınlar da alim ve evliya olma hayali kurmasınlar!

Allah akıl, fikir, ,insaf, hidayet ve denge versin!
Resim HAYAT; İMAN VE CİHAD!
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe
Misakonline Yönetim Kurulu

İleti cimbommatik » 21:31 05-Şubat-2012

Sual: Hakikat Kitabevi ile Ömer Öngüt isimli yazarın kitaplarını yayınlayan Hakikat Yayıncılık arasında bir bağlantı var mı?
CEVAP

Hayır, uzaktan veya yakından hiçbir bağlantı yoktur. Sadece isim benzerliğidir. Hakikat Kitabevi’nin merkezi İstanbul’un Fatih ilçesindedir. İnternet adresi de, www.dinimizislam.com dur. Birçok dildeki kitaplarının yanında, yayınladığı Türkçe kitaplar şunlardır:
Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye, Mektubat Tercemesi, Faideli Bilgiler, Hak Sözün Vesikaları, Herkese Lazım Olan İman, İslam Ahlakı, Eshab-ı Kiram, Kıyamet ve Ahiret, Cevap Veremedi, İngiliz Casusunun İtirafları, Kıymetsiz Yazılar, Namaz Kitabı, Şevahid-ün Nübüvve, Menakıb-ı Çihar Yar-i Güzin.
Hakikat Kitabevi’nin, bunlardan başka Türkçe yayını yoktur.

Mailme geldi. Paylaşmak istedim. Ben bugüne kadar karıştırmışım. Karıştıranlarda doğruyu öğrenirler inşallah... (Alıntıdır)

7. sayfada sitedeki şahıslar tarafından bir iftira yalan dolan atılmıştır. Ömer Öngüt ün Hakikat Kitabeviyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Sadece isim benzerliği vardır .
cimbommatik
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İleti Simuzer » 13:15 12-Şubat-2015

Bir albay olması neden bu kadar rahatsız ediyor anlamış değilim..

Hakikaten çok komiksiniz.
Simuzer

İleti Ebu Huzeyfe » 00:45 01-Şubat-2016

Albay, askeri bir rütbe mi yoksa ilmi bir rütbe mi?

Biz bu zatın askeri bilgisini ve rütbesini değil, ilmi değerini sorguluyoruz!

Not: Albay demek allame veya müçtehit, hatta alim bile demek değildir!
Resim HAYAT; İMAN VE CİHAD!
ResimResim
Resim
Kullanıcı avatarı
Ebu Huzeyfe

Önceki

Mezhepler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir